Archiwa tagu: deska barlinecka

Dlaczego warto mieć podłogę z drewna?

podłogi drewnianeGeneralnie ten blog jest zwolennikiem podłóg z paneli laminowanych, jednak dziś opowiemy także o zaletach podłóg z drewna.

Czy warto mieć podłogę z drewna? Jakie są plusy i minusy? O tym już za chwilę.

Podłogi z drewna są droższe

Minusem podłogi z drewna jest na pewno to, że podłogi drewniane są droższe. Zapłacimy za nie więcej niż za panele laminowane czy inny rodzaj podłóg. Drewno i jego odpowiednie przygotowanie, nie należą do najtańszych.

Drewno na podłogi to naturalny materiał

Drewno jest materiałem odnawialnym, można je stosunkowo łatwo pozyskać, jednak odpowiednia obróbka wymaga czasu, umiejętności, doświadczenia i narzędzi, to właśnie stąd wysoka cena produktu końcowego jakim jest na przykład parkiet.

Podłoga drewniana przetrwa nawet 2000 lat

Istnieje teoria, która mówi o tym, że odpowiednio przygotowany parkiet, przechowywany w temperaturze pokojowej, bez wilgoci i w optymalnych warunkach, może przetrwać nawet 2000 zł, zatem zapewniając sobie podłogę z drewna, możemy być pewni, że doczeka jeszcze naszych dzieci i wnuczków.

Podłoga z drewna jest ponadczasowa

To prawda. Była modna 50 lat temu, jest modna obecnie i będzie modna za kolejne 50 lat. To właśnie uroki drewna. Jeśli zatem zastanawiasz się nad podłogą z naturalnego drewna, koniecznie warto przetestować na przykład parkiet lub deskę barlinecką (to coś pomiędzy parkietem, a panelami).

Polecamy i udanego remontu 😉