Archiwa tagu: dodatki do parkietu

Jak nie porysować paneli przy manipulowaniu meblami

Panele są ładne, jeśli dobrze imitują drewno. Jednak czar pryska w momencie gdy są porysowane. Jeśli masz panele o niższej klasie ścieralności, warto zadbać o dodatkową ich ochronę. Akcesoria, które można zakupić, są bardzo tanie, a pozwolą Ci się cieszyć ładnymi i nieporysowanymi panelami przez długie lata.

Naklejki, ślizgacze, stopki pod meble

naklejki pod mebleTe bardzo niedrogie i sprytne naklejki, nakleja się pod spód mebli, na przykład pod nogi krzeseł, łóżek i stołów. Dzięki temu za każdym razem kiedy przesuwamy meble na przykład w celu umycia podłogi pod spodem, unikniemy rysowania panela.

Naklejki pod meble są wykonane najczęściej z materiału przypominającego filc, ale są także antypoślizgowe stopki z gumy, które są bardzo praktyczne szczególnie w przypadku krzeseł, bo dają także funkcję antypoślizgową.

Przezroczyste maty pod krzesła obrotowe

Krzesło obrotowe charakteryzuje się tym, że się obraca i kręci we wszystkie strony. Często rozleniwia nas do tego stopnia, że potrafimy przejechać na nim przez cały pokój, żeby zdjąć coś z regału. Niestety to skutecznie rysuje panele. Aby tego uniknąć, warto wyposażyć się w przezroczystą matę z materiału pcv lub plastiku (czegoś w rodzaju grubej folii) na której stawiamy nasze krzesło obrotowe.

Dzięki temu porysuje się mata, a nie panele pod naszym krzesełkiem. Matę będzie można łatwo wymienić, zaś z panelami byłoby trudniej.

Jeśli panele są bardzo porysowane?

Panele laminowane mają to do siebie, że nie da się ich cyklinować tak jak parkietu. Jednak obecnie ceny paneli laminowanych w dużej klasie ścieralności są tak korzystne, że warto zastanowić się nad remontem podłogi.

Polecamy sprawdzić ofertę w sklepie: http://podlogi24.net/ w którym znajdziesz zarówno panele laminowane jak i parkiet, a także inne rodzaje podłóg i dodatków do podłóg.

Listwy przyścienne do parkietu

listwy parkietoweDziś powiemy sobie o wykańczaniu parkietu, a dokładnie o elemencie jakim są listwy przyścienne do parkietu. Ważna, a wręcz obowiązkowa kwestia w każdym mieszkaniu w którym mamy parkiet.

Odpowiednio dobrane listwy przyścienne, mogą też zastąpić ich mniejsze odpowiedniki, czyli listwy przypodłogowe, a także listwy maskujące (stosowane zazwyczaj przy panelach laminowanych).

Jakie listwy przyścienne do parkietu wybrać?

Jeśli zakładamy, że nasz parkiet jest drewniany, to warto wziąć pod uwagę drewniane listwy przyścienne, ponieważ po pierwsze będą bardziej dopasowane, a po drugie – drewno jest postrzegane jako elegancja.

Oczywiście można też szukać laminatów, jednak zwróć uwagę na to, aby laminat był do złudzenia podobny do drewna (a nie na przykład gładki w nienaturalnym kolorze drewna). Mimo wszystko, warto eksperymentować, być może Twoja propozycja okaże się ciekawa.

Rodzaje listw przyściennych

Tych jest bardzo wiele. Znajdziemy szerokie listwy, które montuje się przy samej podłodze, tak aby zamaskować przestrzeń pomiędzy parkietem a ścianą, znajdziemy też listwy, które montuje się nieco wyżej (głównie w korytarzach, lub pomieszczeniach użyteczności publicznej – wszędzie tam, gdzie ludzie się opierają, ocierają, mogą zahaczać butami itd.

Gdzie kupić listwy przyścienne do parkietu

Najlepiej zapytać eksperta w tym temacie. Jeśli chcesz porad związanych z doborem odpowiednich listew przyściennych do parkietu, to skontaktuj się bezpośrednio ze sprzedawcą: 502 071 402

Pamiętaj, że porada nic nie kosztuje, a pozwoli Ci uniknąć wielu problemów takich jak niedobranie dodatków do parkietu, czy też ewentualnych problemów z montażem (niektóre akcesoria wymagają specjalistycznych umiejętności i narzędzi).