Archiwa tagu: jaka podłoga w sieni

Najlepsza podłoga do sieni – czy będą to panele laminowane?

podłoga do sieniTym razem sień. Wielu z Was mogło nie spotkać się z tym słowem, a mianowicie sień. Sień jest małym rodzajem korytarza, który często jest bezpośrednim połączeniem pomiędzy wejściem (od ulicy), a pomieszczeniami mieszkalnymi.

Od razu trzeba zaznaczyć, że jest to miejsce, które „cieszy się” dość sporym ruchem. Przychodzą tam ludzie prosto z zewnątrz, więc bywa że mają brudne obuwie, obuwie w błocie, z piaskiem, z twardymi podeszwami itd.

Wykładzina w sieni?

Praktycznym, ale mało eleganckim pomysłem wydawałaby się wykładzina, którą można regularnie zmieniać. Jednak to kiczowata wersja podłogi, której chcielibyśmy uniknąć.

Co zatem będzie idealnym rozwiązaniem pomiędzy ergonomią, elegancją i stylem, a także ceną?

Panele laminowane do sieni – będą idealne

Idealne będą wspomniane już w tytule panele laminowane. Dlaczego? Otóż

  • panele laminowane są praktycznie niezniszczalne,
  • panele laminowane przypominają drewnianą podłogę,
  • panele laminowane są łatwo do ułożenia,
  • ich cena jest bardzo przystępna.

Sienie zazwyczaj są małymi pomieszczeniami, dlatego wystarczy nam dosłownie kilka metrów kwadratowych, zaś ułożenie takich paneli laminowanych, to kwestia kilku godzin.

Taki panel laminowany jest łatwy do czyszczenia i sprzątania, nie uszkodzi go woda ani drobinki piasku i kurzu (co często ma miejsce w przypadku parkietu z prawdziwego drewna). Sień może od razu prezentować nasze mieszkanie, jako eleganckie i przyjemne.

Inne plusy paneli laminowanych

To, że są niezniszczalne to już wiemy, jednak nie wiemy że zawierają też różne rodzaje technologii wspomagających, jak choćby technologia antypoślizgowa, czy antyogniowa. Producenci dają na nie nawet do 30 lat gwarancji, zaś cena to od kilkudziesięciu, do kilkuset złotych (jak choćby te panele jasny dąb).

W razie jakichkolwiek pytań o podłogi czy panele laminowane, zapraszamy do kontaktu w komentarzach 😉