Archiwa tagu: system tarasowy

System Plastivan

Dzięki akcesoriom i elementom dostępnym w systemie Plastivan, możemy wykonać nie tylko podłogi, ale także ogrodzenia, tarasy, okolice basenu (gdyż profile kompozytowe są wodoodporne) i wiele wiele innych konstrukcji.

Czym są kompozyty drewniane Duo Fuse

To produkcja belgijskiej firmy Plastivan, zajmującej się produkcją elementów budowlanych, głównie z PCV. Jednak Duo Fuse to połączenie drewna z PCV (mączka drewniana z tworzywem sztucznym). Efektem jest bardzo solidny materiał, który zachowuje właściwości tych 2 składowych.

Podłoga na taras

W branży budowlanej, Duo Fuse jest określane najczęściej mianem systemu tarasowego. Otóż taki system tarasowy idealnie nadaje się jako podłogi na zewnątrz. Zwykłe drewno jak wiadomo „nie lubi wody”. Nawet odpowiednio zaimpregnowane, wymaga stałej pielęgnacji, a gdy warstwa ochronna zostanie uszkodzona mechanicznie, wtedy pojawiają się problemy.Plastivan kompozyty drewniane

W przypadku kompozytów Duo Fuse, ten problem mamy z głowy.

Jak układać Duo Fuse?

Całość składa się z 2 etapów, pierwszy to mocowanie legarów, a drugi mocowanie desek. Jeden i drugi wydaje się dziecinnie prosty i przypomina raczej dużą układankę z klocków, niż poważne prace budowlane.

Firma Plastivan zapewnia niezbędne akcesoria do montażu podłóg na taras. Taki system tarasowy ma w swojej gamie zarówno stelaże, listwy cokołowe, profile  L, kątowniki i inne elementy, dzięki którym zamocujemy podłogę w dowolnej lokalizacji (na betonie czy na stelażu).

Podłogi z kompozytów drewnianych, mają to do siebie, że szybko schną, są odporne na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne i praktycznie nie reagują na warunki pogodowe. Idealne przy basenie, tarasie, werandzie, ogrodzie itd.