Archiwa tagu: slizgi pod meble

Jak nie porysować paneli przy manipulowaniu meblami

Panele są ładne, jeśli dobrze imitują drewno. Jednak czar pryska w momencie gdy są porysowane. Jeśli masz panele o niższej klasie ścieralności, warto zadbać o dodatkową ich ochronę. Akcesoria, które można zakupić, są bardzo tanie, a pozwolą Ci się cieszyć ładnymi i nieporysowanymi panelami przez długie lata.

Naklejki, ślizgacze, stopki pod meble

naklejki pod mebleTe bardzo niedrogie i sprytne naklejki, nakleja się pod spód mebli, na przykład pod nogi krzeseł, łóżek i stołów. Dzięki temu za każdym razem kiedy przesuwamy meble na przykład w celu umycia podłogi pod spodem, unikniemy rysowania panela.

Naklejki pod meble są wykonane najczęściej z materiału przypominającego filc, ale są także antypoślizgowe stopki z gumy, które są bardzo praktyczne szczególnie w przypadku krzeseł, bo dają także funkcję antypoślizgową.

Przezroczyste maty pod krzesła obrotowe

Krzesło obrotowe charakteryzuje się tym, że się obraca i kręci we wszystkie strony. Często rozleniwia nas do tego stopnia, że potrafimy przejechać na nim przez cały pokój, żeby zdjąć coś z regału. Niestety to skutecznie rysuje panele. Aby tego uniknąć, warto wyposażyć się w przezroczystą matę z materiału pcv lub plastiku (czegoś w rodzaju grubej folii) na której stawiamy nasze krzesło obrotowe.

Dzięki temu porysuje się mata, a nie panele pod naszym krzesełkiem. Matę będzie można łatwo wymienić, zaś z panelami byłoby trudniej.

Jeśli panele są bardzo porysowane?

Panele laminowane mają to do siebie, że nie da się ich cyklinować tak jak parkietu. Jednak obecnie ceny paneli laminowanych w dużej klasie ścieralności są tak korzystne, że warto zastanowić się nad remontem podłogi.

Polecamy sprawdzić ofertę w sklepie: http://podlogi24.net/ w którym znajdziesz zarówno panele laminowane jak i parkiet, a także inne rodzaje podłóg i dodatków do podłóg.