Archiwa tagu: podłogi drewniane

O słojach w podłodze. Gdzie kupić panele podłogowe?


Duża ilość osób wybiera podłogi drewniane ze względu na ich niepowtarzalne barwy oraz ciekawe właściwości – jest to między innymi wytrzymałość na uszkodzenia czy też oryginalny wzór słoi. Wartość dekoracyjna takiej podłogi wykonanej z drewna i myślę, że każdy z pewnością to doceni. Przeróżne rodzaje mebli świetnie będą wyglądać z pięknie prezentującą się podłogą na której widoczne są uwypuklone słoje drewna.

Delikatne słoje wspaniale wyglądają we wnętrzach przestronnych i jasnych. W ten sposób sprawiają, że optycznie pomieszczenia wydają się większe. Piękno drewna jest pojęciem względnym, ale każda osoba tworząc swoje aranżacje może wykorzystywać zupełnie inne rozwiązania. Podłogi w dobrych cenach możemy znaleźć w dobrych punktach sprzedaży, ale także w sklepie internetowym takim jak Podlogi24.net
W takich miejscach możemy szybko dokonać porównań poszczególnych rodzajów podłóg, aby zdecydować się na najlepsze dla nas rozwiązanie. Duża ilość osób decyduje się na standardowe panele podłogowe jakimi jest deska barlinecka, czy parkiet panelowy, który dostępny jest w wielu kolorach i odcieniach. W taki prosty sposób możemy w każdym mieszkaniu zagwarantować oryginalny wystrój.

Dlaczego warto mieć podłogę z drewna?

podłogi drewnianeGeneralnie ten blog jest zwolennikiem podłóg z paneli laminowanych, jednak dziś opowiemy także o zaletach podłóg z drewna.

Czy warto mieć podłogę z drewna? Jakie są plusy i minusy? O tym już za chwilę.

Podłogi z drewna są droższe

Minusem podłogi z drewna jest na pewno to, że podłogi drewniane są droższe. Zapłacimy za nie więcej niż za panele laminowane czy inny rodzaj podłóg. Drewno i jego odpowiednie przygotowanie, nie należą do najtańszych.

Drewno na podłogi to naturalny materiał

Drewno jest materiałem odnawialnym, można je stosunkowo łatwo pozyskać, jednak odpowiednia obróbka wymaga czasu, umiejętności, doświadczenia i narzędzi, to właśnie stąd wysoka cena produktu końcowego jakim jest na przykład parkiet.

Podłoga drewniana przetrwa nawet 2000 lat

Istnieje teoria, która mówi o tym, że odpowiednio przygotowany parkiet, przechowywany w temperaturze pokojowej, bez wilgoci i w optymalnych warunkach, może przetrwać nawet 2000 zł, zatem zapewniając sobie podłogę z drewna, możemy być pewni, że doczeka jeszcze naszych dzieci i wnuczków.

Podłoga z drewna jest ponadczasowa

To prawda. Była modna 50 lat temu, jest modna obecnie i będzie modna za kolejne 50 lat. To właśnie uroki drewna. Jeśli zatem zastanawiasz się nad podłogą z naturalnego drewna, koniecznie warto przetestować na przykład parkiet lub deskę barlinecką (to coś pomiędzy parkietem, a panelami).

Polecamy i udanego remontu 😉