Archiwa tagu: sklep listwy przyścienne

Listwy przyścienne do parkietu

listwy parkietoweDziś powiemy sobie o wykańczaniu parkietu, a dokładnie o elemencie jakim są listwy przyścienne do parkietu. Ważna, a wręcz obowiązkowa kwestia w każdym mieszkaniu w którym mamy parkiet.

Odpowiednio dobrane listwy przyścienne, mogą też zastąpić ich mniejsze odpowiedniki, czyli listwy przypodłogowe, a także listwy maskujące (stosowane zazwyczaj przy panelach laminowanych).

Jakie listwy przyścienne do parkietu wybrać?

Jeśli zakładamy, że nasz parkiet jest drewniany, to warto wziąć pod uwagę drewniane listwy przyścienne, ponieważ po pierwsze będą bardziej dopasowane, a po drugie – drewno jest postrzegane jako elegancja.

Oczywiście można też szukać laminatów, jednak zwróć uwagę na to, aby laminat był do złudzenia podobny do drewna (a nie na przykład gładki w nienaturalnym kolorze drewna). Mimo wszystko, warto eksperymentować, być może Twoja propozycja okaże się ciekawa.

Rodzaje listw przyściennych

Tych jest bardzo wiele. Znajdziemy szerokie listwy, które montuje się przy samej podłodze, tak aby zamaskować przestrzeń pomiędzy parkietem a ścianą, znajdziemy też listwy, które montuje się nieco wyżej (głównie w korytarzach, lub pomieszczeniach użyteczności publicznej – wszędzie tam, gdzie ludzie się opierają, ocierają, mogą zahaczać butami itd.

Gdzie kupić listwy przyścienne do parkietu

Najlepiej zapytać eksperta w tym temacie. Jeśli chcesz porad związanych z doborem odpowiednich listew przyściennych do parkietu, to skontaktuj się bezpośrednio ze sprzedawcą: 502 071 402

Pamiętaj, że porada nic nie kosztuje, a pozwoli Ci uniknąć wielu problemów takich jak niedobranie dodatków do parkietu, czy też ewentualnych problemów z montażem (niektóre akcesoria wymagają specjalistycznych umiejętności i narzędzi).